Karolina Błaszczak

Pochodzącej z Polski wędkarce łowienie ryb jest całym życiem. Pasją zaraził ją jej ojciec, z którym spędziła setki godzin nad wodą. Ten sport pokochała od pierwszego rzutu spinningiem na zbiorniku Nielisz, niedaleko rodzinnego miasta Zamościa. Od tego czasu każdą wolną chwilę spędza nad wodą, aby ulepszać swoje umiejętności wędkarskie oraz oderwać się od miejskiego hałasu.

Na swoim koncie ma kilka wygranych zawodów wędkarskich. Najbardziej dumna jest z I miejsca w konkursie o „Puchar Prezesa Koła” wyciągając 58 centymetrowego leszcza na rzece Bug. Jako studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest czynnym członkiem uczelnianej Sekcji Rybackiej i Akwarystycznej. Jest jednym z współautorów publikacji naukowej o tematyce wędkarskiej pt: „Sumik karłowaty (Ameiurus nebulosus) jako stały obcy i inwazyjny gatunek w ichtiofaunie płytkich jezior w systemie kanału wieprz – krzna".

Przełomowym momentem okazał się dla niej rok 2014, kiedy to udała się do Hiszpanii nad rzekę Ebro. Na miejscu została pozytywnie przyjęta przez członków czeskiego teamu sumci.com. Przez cały pobyt szkoliła się w połowie karpi, okoni, sandaczy, black bassów oraz wielkich sumów pod bacznym okiem Pavla Straki.

W listopadzie 2014 roku znalazła się na okładce magazynu Ceský Rybáŕ, gdzie opisała przebieg wyprawy. Już niedługo powraca na Ebro - gdzie jak mówi - zostawiła cząstkę siebie. Zamierza nadal wzbogacać tam swoją wiedzę, a jej marzeniem jest złapanie suma albinosa.....może w waszym towarzystwie.

Jeden z pierwszych amatorskich filmów Karoliny wrzucony do sieci, który przedstawia łowienie w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=JjlONd8JH0I